3iQ’s The Ether Fund rozpoczyna handel $CAD na TSX po kamieniu milowym Bitcoin Fund w wysokości $1B.

Zarządzający kanadyjskim funduszem inwestycyjnym 3iQ jest dziś w wiadomościach po tym, jak ogłosił, że jego eterowy fundusz, The Ether Fund (TSX: QETH.UN), jest obecnie notowany w dolarach kanadyjskich na giełdzie w Toronto (TSX).

Rozwój, o którym mowa pochodzi z powodu ogromnego zapotrzebowania ze strony inwestorów na The Ether Fund po udanej ofercie publicznej funduszu na giełdzie w Toronto Stock Exchange. Został on powitany przez Freda Pye, prezesa 3iQ, który powiedział,

„Wreszcie, kanadyjscy inwestorzy mają możliwość handlu The Ether Fund w swojej rodzimej walucie i poprzez swoje lokalnie zdominowane konta“.

Według raportu z 3iQ, fundusz dokonuje 99,9% alokacji na aktywa cyfrowe i tylko 0,01% alokacji na USD, co daje inwestorom znaczną część ekspozycji na ETH.

Większość inwestorów widzi ten fundusz jako odpowiednią alternatywę dla bezpośrednich inwestycji w ETH, ponieważ ich długoterminowy wzrost kapitału może być realizowany poprzez kanadyjskie rachunki RRSP i RRIF.

Ten rodzaj regulowanej ekspozycji na inny rodzaj aktywów na głównej giełdzie zapewnia doradcom finansowym i instytucjom sposób dokonywania alokacji na waluty kryptograficzne.

Ethereum [ETH] jest drugą co do wielkości na świecie walutą kryptokryptokryptokryptową pod względem pułapu rynkowego, z obrotem altcoinami na poziomie około 1 200 USD w momencie zapisu. Podczas gdy ETH wciąż była daleka od złamania swojej ATH w wysokości 1.448 dolarów, wskaźniki w łańcuchu sugerowały, że altcoin może wkrótce być w drodze.

BTC = ETH. Fakt. Różne aktywa, różne ekosystemy, ta sama adopcja, ta sama ekonomia behawioralna = ta sama, ale inna… pic.twitter.com/zeMyoDlX88

– Raoul Pal (@RaoulGMI) 7 stycznia 2021 r.

W rzeczywistości długoterminowe prognozy cen aktywów cyfrowych były niezwykle bycze, a Globalny Inwestor Makro, Raoul Pal, był jednym z tych, którzy tworzyli takie prognozy. Według Pal’a, w oparciu o prawo Metcalfe, ETH może uderzyć w nowy rekord wszechczasów, bliski 20.000 dolarów.

Należy również zauważyć, że 3iQ był pierwszym menedżerem inwestycyjnym zatwierdzonym przez Ontario Securities Commission (OSC), który działał jako IFM/PM wielu krypto-aktywów w Kanadzie.

W powiązanych wiadomościach, wczoraj, 3iQs Bitcoin Fund przekroczył 1 miliard dolarów w aktywach pod zarządzaniem (AUM).

Posted in Bitcoin